Колумбія - батьківщина какао Фіно де Арома!

Колумбія (ісп. Colombia), офіційна назва Республіка Колумбія (ісп. República de Colombia [repuβlika ðe kolombja]) розташована в північно-західній частині південноамериканського материка і з'єднується з Центральною і Північною Америкою Дарьенським перешийком. Це одна з двох південноамериканських країн, що має вихід і до Атлантичного (через Карибське море), і до Тихого океану. Їй належить група островів у Карибському морі і Тихому океані. Колумбія межує з Панамою на північному заході, з Венесуелою на північному сході і сході, з Бразилією на південному сході, з Перу і Еквадором на південному заході.

Назва країни походить від імені відомого мандрівника - мореплавця, Христофора Колумба, який відкрив Америку.

Географічне положення і клімат

Географічно країна розділена на гірську і рівнинно-плоскогірну області. Західну частину Колумбії прорізають величні Анди, що розходяться на три Кордильєри: Західну, Центральну і Східну.

Колумбія розташована в екваторіальних і приекваторіальних широтах, між тропіком Рака і тропіком Козерога. Географічні контрасти зумовили різноманітність природно-кліматичних умов. Середньомісячні температури на низовинах близько 29oC, в горах на висотах 2000-3000 м - 13- 16oC . Опадів випадає від 150 мм на рік на північному сході до 10000 мм на Тихоокеанської низовини (одне з найбільш вологих місць на Землі).

Колумбія знаходиться в ідеальному для культивування какао-дерев місці. Вигідні кліматичні умови і ідеальне географічне розташування створили всі передумови для того, щоб Колумбія стала одним з найбільших у світі виробником какао-бобів Фіно де Арома.

Природні багатства

Колумбія володіє невичерпними запасами природних ресурсів. У країні зосереджені 4% світових запасів нафти. Щорічно добувається 301.696.500 барелів «чорного золота». Колумбія займає перше місце в Латинській Америці з видобутку кам'яного вугілля (більше 32 млн. т. на рік).

Колумбія - головна світова скарбниця смарагдів. Її часто називають «смарагдової країною». Колумбійські смарагди володіють особливо яскравим зеленим кольором, без всякої блакиті. Індіанці використовували смарагди як жертвопринесення богам. Конкістадори називали їх «зеленим льодом».

По видобутку золота (19 тис. кг щорічно) Колумбія - лідер в Латинській Америці. Колумбія належить до числа держав, що володіють найбільшим біологічним розмаїттям. Тут зосереджено 10% всієї світової флори і фауни, з яких близько 10 % ставляться до ендемічних видів. На Карибському узбережжі переважають мангрові ліси, на північних низинах і Тихоокеанської низовини - волога вічнозелена рослинність, на північному сході і півночі - савани (звані «льянос»). В Андах рослинність змінюється залежно від висоти (висотна поясність): покриті лісами нижні схили поступово переходять у рідколісся, що змінюється чагарниковою зоною, різнотрав'ям і високогірними луками.

Орхідея Cattleya trianae вважається національною квіткою, а пальма Ceroxylon quindiuense (кіндіойская воскова пальма) - національним деревом Колумбії. Одне з головних рослинних багатств цієї країни - кава, яку колумбійці іменують «зеленим золотом». Основні посадки кавового дерева сконцентровані в андському поясі «тьерра темплада», тому його ще називають «тьерра дель кафе» (ісп. Земля кава). Розташований у цій зоні антіокійскій муніципалітет Андес відомий як «королівство кави». У світі існують два види кави: арабіка (м'який) і робуста (твердий). Колумбія - провідний виробник так званої легкої кави з арабіки.

Какао-боби також зараховуються до основних сільськогосподарських культур в цій країні. За даними Міжнародної Організації Какао, Колумбія входить до числа країн, що виробляють від 10 до 100 тисяч тонн какао-бобів щорічно. Серед країн Латинської Америки Колумбія займає третє місце після Бразилії і Еквадору за обсягами випуску даних продуктів (10%).

Населення

Етнічна історія Латинської Америки унікальна. Ні в одному іншому регіоні планети, яким би багатонаціональним він не був, немає такої строкатості етносів, як на «вогняному» континенті. Латиноамериканські народи пройшли довгий шлях формування і порівняно недавно знайшли певний етнічний вигляд.

У Колумбії існує безліч класифікацій етнічних груп. Велика частина з них суб'єктивна і грунтується на уривчастих відомостях. Найбільш наближена до реальності класифікація, запропонована соціологом і етнографом Вірхінія Гутьєррес де Пінеда. Вона розділяє країну на чотири етнокультурних комплексу: Андський, чи американський комплекс Сантандерський, або неоіспанскій комплекс. Гірський, або антіокійскій комплекс. Прибережно - річковий, шахтарський, або негроїдний комплекс. На сучасному етапі етнічний склад населення країни такий: метисів - 56%, «білих» - 22% , мулатів - 14% , негрів - 4% , самбо - 3% , індіанців – 1%.Мова

Іспанська мова є офіційною мовою Колумбії, на якій розмовляють усі жителі країни за винятком деяких індіанських племен. Всього на території Колумбії налічується близько 75 збережених індіанських мов, але число їх з кожним роком скорочується. Мови і діалекти етнічних груп індіанців також є офіційними на їх території.

Релігія

В основному колумбійці - католики, але серед лісових індіанців зустрічаються традиційні племінні вірування.

Знамениті колумбійці

Колумбія подарувала світові чимало неординарних особистостей, що здобули міжнародну популярність. Навіки віків звання Великого Колумбійця належить Габріелю Гарсіа Маркесу (1927 р.). Великий майстер, «літературний патріарх», жива легенда, живий класик сучасної літератури - такі титули міцно закріпилися за доном Габріелем.

Незаперечним лідером в образотворчому мистецтві Колумбії є художник і скульптор Фернандо Ботеро (1932 р.). Його картини стали відмінною рисою креольської культури в Латинській Америці.

У світі музики Колумбію найкращим чином представляють Шакіра і Хуанес.

Одним з найбільш впізнаваних людей цієї країни є Хуан Вальдес. І це при тому, що такої людини насправді не існує! Справа в тому, що в 1959 р. колумбійські кавові виробники замовили рекламному агентству створити яскравий символ національного кави. Так і народився Хуан Вальдес - збірний образ жителя кавових районів, чарівна людина з густими чорними вусами, у крислатому капелюсі, білому пончо, якого супроводжує ослик Кончіта, завантажений мішками кавових зерен.

Славу і гордість Колумбії складають ще дуже багато людей, такі як: Травня Сенн - оперна співачка, гонщик Хуан Пабло Монтойя - п'ятиразовий призер «Формули-1», футболіст Карлос Вальдеррама, кардіолог Хорхе Рейнольдс, який в 1958 р. винайшов перший у світі кардіостимулятор, біохімік Елкин Патарройо - винахідник вакцини проти малярії і багато, багато, багато інших чудових колумбійців, що принесли користь всьому світу!

Вгору